Walentynki 2020

Nic dwa razy się nie zdarza….

Walentynkowy Pojedynek

w Szkole Podstawowej w Łężynach

Żaden dzień  się nie powtórzy

Nie ma dwóch podobnych nocy

Dwóch tych samych pocałunków

Dwóch jednakich spojrzeń w nocy.

W.Szymborska

Spośród licznych świąt w kalendarzu, młode pokolenie najbardziej oczekuje na Święto Zakochanych. I choć nie każdy wie o tym, że walentynkowa tradycja zrodziła się według jednej z licznych hipotez jeszcze w starożytności od przesiadującego w więzieniu Walentego, który posyłał listy córce strażnika więziennego, to przecież każdy lubi usłyszeć coś miłego, dostać kartkę z życzeniami, czy drobny prezencik.

Organizacją walentynek w Szkole Podstawowej w Łężynach zajął się Samorząd Uczniowski, wraz ze swoim opiekunem Panem Tomaszem Filą. Przygotowania rozpoczęły się od zorganizowania „Walentynkowej Poczty dla Zakochanych”, której zadaniem było dostarczenie walentynkowych serduszek  z życzeniami do wskazanego adresata.

Następnie 14 lutego 2020 roku w sali gimnastycznej odbył się Walentynkowy Pojedynek. Rywalizowali ze sobą przedstawiciele płci męskiej i płci żeńskiej. Oczywiście szybsze, skuteczniejsze i solidniejsze okazały się dziewczynki, i to one ostatecznie zwyciężyły walentynkową rywalizację.

Pojedynek uświetniły aktorskie popisy uczniów klasy siódmej, którzy zaaplikowali uczestnikom spotkania dużą dawkę humoru, przedstawiając kabaretową scenkę jednej z najbardziej romantycznych szekspirowskich historii pt. „Romeo i Julia” w słynnej scenie balkonowej. Natomiast w baśni o „Kopciuszku” udowodnili, że miłość jest kwestią przypadku i niekiedy zależy tylko od numeru buta, nawet jeśli nie jest on naszą własnością.

Tego dnia nie mogło zabraknąć również utworów muzycznych o tematyce miłosnej. Okazało się, że śpiewane karaoke  tak ogromnie zaangażowało wszystkich uczestników  imprezy, że chyba sam święty Walenty musiał usłyszeć o tym , że  przez twe oczy zielone oszalałem…, a mama ostrzegała…

Niepowtarzalna atmosfera  szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci uczestników, a ciepłe i miłe słowa (miejmy nadzieję) będą nam towarzyszyć nie tylko w walentynki.

Utworzono dnia 17.02.2020, 21:49