Siejemy Słońce

„SIEJEMY SŁOŃCE”

Szkoła Podstawowa w Łężynach brała udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Siejemy słońce”.  Akcja realizowana była przy współpracy z Urzędem Gminy w Nowym Żmigrodzie od czerwca do września 2019 r., od którego otrzymaliśmy pakiety edukacyjne z kopertami zawierającymi  nasiona słonecznika.

Słonecznik – najbardziej słoneczny z naszych kwiatów, jest głównym symbolem akcji, symbolem wielu światowych działań proekologicznych. Program promuje proste działania ekologiczne, w szczególności skupione na pomocy pszczołom, ptakom; uświadamia uczniom, jak jego osobiste działania mają wpływ na życie jego samego, innych ludzi oraz na środowisko naturalne. Zachęca do zakładania ogródków owocowo-warzywnych, bo produkując owoce i warzywa we własnym ogrodzie w sposób przyjazny dla środowiska mamy zdrowszą żywność i ogromną satysfakcję.

Na lekcjach przyrody i biologii uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z tematem – siejemy słońce, czyli jak ważny jest słonecznik dla środowiska. Następnie samodzielnie wysiali nasiona słonecznika, które pielęgnowali przez cały okres wakacyjny. Wszyscy cieszyli się z pięknie rozkwitniętych „słonecznych” kwiatów, do których chętnie przylatywały pszczoły oraz z nasion, które chętnie zjadali sami uczniowie.

Nad całością akcji w naszej szkole czuwała pani Anna Maresz.

Utworzono dnia 23.09.2019, 21:14