Kartka dla Bohatera

Powstanie Warszawskie zapisało się jako jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Było uosobieniem wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Powstańcy, to ludzie, którzy zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek na terenie całego kraju. Projekt ma na cel edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji to połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”.

W ramach tej kampanii, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łężynach wysłali do wybranych Powstańców Warszawskich kilka kartek, w których przekazali podziękowania za walkę o wolność naszej Ojczyzny.