Dzień Ziemi

W  dniu  8 maja  2019  w naszej szkole odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród ze  szkolnych  konkursów ekologicznych, przeprowadzonych z okazji „Dnia Ziemi”.   Podsumowano konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I – III oraz konkurs z zakresu wiedzy ekologicznej, przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych dla klas IV – VI oraz VII, VIII i III gimnazjum.

Głównym celem konkursów było:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego,

- podnoszenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności wśród dzieci i młodzieży za stan środowiska przyrodniczego w najbliższej okolicy,

- zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego,

- kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego poprzez codzienne działania we własnym domu, szkole, najbliższym otoczeniu

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

W szkolnym  konkursie  plastycznym wyróżnienia otrzymali:

- Sylwia Bieryło – kl. I

- Eliza Kurek – kl. II

- Patryk Bal – kl. III

W szkolnym  konkursie z zakresu wiedzy ekologicznej:

w kategorii IV – VI:

- I miejsce – Martyna Mroczka – kl. V

- wyróżnienie: Kinga Lubaś – kl. V, Julia Białek – kl. VI, Przemysław Jastrząb – kl. VI

w kategorii VII, VIII i III gimnazjum:

- I miejsce – Anna Kiełbasa – kl. VIII

- wyróżnienie: Katarzyna Ochał – kl. VII, Weronika Dziadosz – kl. VII,

Michał Mroczka – III gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

Z okazji Dnia Ziemi odbyła się również audycja radiowa. Do szkolnego radia „Ryś” uczniowie klasy VII zaprosili „Panią Ziemię”, która podczas wywiadu uświadamiała znaczenie przyrody dla życia człowieka, pokazała rolę, jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku, napomniała, aby byli gotowi do działania w nim, aby żyli w zgodzie ze środowiskiem i byli odpowiedzialności za jego stan.

Utworzono dnia 16.05.2019, 08:35