Dzień Matki 2019

Dzień Matki w Szkole Podstawowejw Łężynach

Macierzyństwo to wielki dar i jakże wielka odpowiedzialność. Nie ma nic cenniejszego nad bycie matką, obserwowanie swoich pociech, które z lękiem stawiają pierwsze kroki, wypowiadają pierwsze słowa, idą pierwszy raz do szkoły. I choć wiele nieprzespanych nocy, a czasami wiele gorzkich chwil, to matka cierpliwie będzie czekać na to jedno słowo: Dziękuję.

Doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań jest Dzień Matki. Jest to wyjątkowy dzień w roku, kiedy z oczu mam płyną łzy szczęścia, gdy słyszą od swoich dzieci: Dziękuję za dar życia. Dziękuję za miłość. Dziekuję za wspólną zabawę. Dziękuję za to, że zawsze jesteś przy mnie.

W Szkole Podstawowej w Łężynach Dzień Matki obchodzono 29 maja 2019 roku. W odświętnie przystrojonej sali odbyła się uroczystość przygotowana specjalnie dla mam. Uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny, przygotowany pod okiem nauczycieli. Były wiersze, piosenki i tańce. To jeden z najlepszych sposobów, by wyrazić najszczersze uczucie. Dzieci swoim występem udowodniły, że kochają swoje mamy nie tylko za to że są, ale również za to że są kochające, troskliwe, pracowita, serdeczne, opiekuńcze, wyrozumiałe, cierpliwe.

Dopełnieniem pięknych występów były życzenia oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

W tym wyjątkowym dniu mamy nie kryły wzruszenia, przytulając swoje pociechy. Co czuje matka w takiej chwili, wie tylko ona sama.

Utworzono dnia 29.05.2019, 20:32