Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Łężynach

Pan Bóg nie mógł być wszędzie,

dlatego stworzył Babcie i Dziadków.

O tym, że dziadkowie są wspaniałym prezentem od Boga wiedzą wszystkie wnuczęta. Bo przecież każda babcia najładniej opowiada bajki, przyrządza najsmaczniejszy deser, a każdy dziadek potrafi wszystko zreperować w mgnieniu oka. Zawsze są obecni, zawsze służą pomocą i dobrą radą, rozgonią wszystkie smutki, pocieszą w potrzebie. Dlatego za ich wielkie serce wnuki wyrażają swoją wdzięczność. Doskonałą okazją do tego, by oddać seniorom należny szacunek i podziękować za ich obecność jest Dzień Babci i Dziadka. W Szkole Podstawowej w Łężynach uroczystość z tej okazji odbyła się 22 stycznia 2019 roku. Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Na zaproszenie uczniów klas młodszych, jak co roku, licznie przybyli ich dziadkowie aby obejrzeć program artystystyczny, specjalnie przygotowany na tę wyjątkową okazję pod okiem nauczycieli: pani Zofii Blezień, pani Danuty Rozmund, pani Marii Michalczyk i pani Barbary Kmiecik. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Swoją miłość i wdzięczność wyrazili poprzez wspaniałe występy taneczne, opkolicznościowe piosenki, a także wiersze podkreślające niepowtarzalne zalety babć i dziadków. Inscenizacją „Rzepki” Juliana Tuwima wprawili gości w wesoły, a zarazem wzruszający nastrój. Na zakończenie uroczystości popłynęły życzenia dla dziadków, laurki i kwiaty. A potem jeszcze słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To był niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, serdecznych uśmiechów, wzruszeń i radości. Goście opuszczali szkołę ze wzruszeniem, wyrażajac wdzięczność za miło spędzone chwile.

Dziękujemy serdecznie wszystkim dziadkom za tak liczne przybycie, życzymy dużo zdrowia oraz ciepłych, radosnych chwil w życiu, by zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

Po takiej uroczystości nikt nie ma wątpliwości, że dziadkowie są wspaniałą mieszanką śmiechu, opiekuńczych gestów, pięknych opowieści i miłości, za co należy im się choć odrobinę życzliwości.