11 listopada w naszej szkole

Co to jest niepodległość?
Teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

w Szkole Podstawowej w Łężynach

W tym roku obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległści. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Łężynach 8 listopada 2019 roku odbyła się uroczysta akademia, przybliżająca trudną i bolesną historię naszej ojczyzny, która pomimo wielu prób zniewolenia nie utraciła swej tożsamości narodowej. Podczas uroczystości, która rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski, w ramach akcji "Szkoła do hymnu", uczniowie klasy szóstej i siódmej udowodnili swoim występem, że BÓG, HONOR i OJCZYZNA to wartości najwyższe i ponadczasowe. To dzięki nim dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce. Pielęgnowanie tych wartości jest naszym patriotycznym obowiązkiem. Wszak wolność nie jest dana raz na zawsze.  Trzeba ją stale zdobywać na nowo. - mówił Papież Jan Paweł II.

Niestety dla wielu młodych Polaków 11 listopada 1918, to jedna z wielu mało istotnych dat. A dla Ciebie?

Co to jest niepodległość?
Teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

w Szkole Podstawowej w Łężynach